+421 904 278 163 reprodoctor@reprodoctor.sk

MVDr. Enrico Stefanizzi, PhD.

Predstavím vám víziu a cieľ našej ambulancie

Prečo Reprodoctor?

Reprodoctor vznikol na základe mojich dlhoročných skúseností v oblasti veterinárnej gynekológie, andrológie a asistovanej reprodukcie. Mojím snom je ponúkať chovateľom len ten najlepší servis v oblasti asistovanej reprodukcie. Reprodukcia bola vždy mojím záujmom a záľubou už od študentských čias a to nielen preto, že je to fascinujúce odvetvie veterinárnej medicíny, ale aj kvôli môjmu chovateľskému a vystavovateľskému zázemiu. Kombinácia veterinárneho lekára a vystavovateľa/chovateľa v jednej osobe je pre reprodukčného lekára z môjho uhla pohľadu kľúčom k úspechu. Vďaka tomu dokážem pochopiť potreby svojich klientov z úplne inej stránky.

Mojim hlavným cieľom je ponúkať vysoký štandard v oblasti asistovanej reprodukcie pre slovenských ale aj zahraničných chovateľov a umožniť im plniť ich chovateľské sny s možnosťou získať genetický materiál z ďalekých krajín a tak zlepšovať chov čistokrvných jedincov nie len na Slovensku ale aj v zahraničí.

MVDr. Enrico Stefanizzi, PhD.

TCI- transcervikálna inseminácia

Mojou hlavnou špecializáciou je TCI- transcervikálna inseminácia. Pri tomto spôsobe inseminácie sa vkladajú spermie za pomoci endoskopu priamo do materničných rohov. Je to celosvetovo najúspešnejšia metóda inseminácie.

TCI insemináciou inseminujem čerstvé, chladené a mrazené spermie.

Od ukončenia štúdia sa venujem odberu, spracovaniu, chladeniu alebo mrazeniu semena a posielaniu biologického materiálu celosvetovo s množstvom úspešných zahraničných vrhov.

Praktické skúsenosti som získal na zahraničných stážach na najlepších reprodukčných klinikách v Nemecku a Veľkej Británii, pod vedením špičkových reprodukčných lekárov.

Ďalšie moje aktivity

Momentálne pôsobím ako reprodukčný lekár vo svojej špecializovanej ambulancii Reprodoctor s vlastnou medzinárodnou spermobankou v Trnave a na Univerzite Veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach.
Na univerzite sa okrem klinickej činnosti aktívne podieľam na výuke študentov, som doktorandom veterinárnej gynekológie a pôrodníctva a spoluzakladateľ medzinárodnej spermobanky pod záštitou Reprodoctor.

Od roku 2016 som aktívnym členom prezídia SAVLMZ a momentálne 2.Viceprezident SAVLMZ (Slovenská asociácia veterinárnych lekárov malých zvierat). Aktívne sa podieľam na organizácií kongresov a vzdelávania pre slovenských veterinárnych lekárov.

Publikujem odborné články v domácich a zahraničných veterinárnych/chovateľských časopisoch. Organizujem prednášky pre chovateľské kluby so zameraním na veterinárnu gynekológiu, andrológiu, neonatológiu a asistovanú reprodukciu

Medzinárodná spermobanka

Zachovajte genetickú hodnotu vášho psa a využite možnosť spoľahlivého dlhodobého uskladnenia spermií v našej spermobanke.

Požiadať o uskladnenie semena

MVDr. Enrico Stefanizzi, PhD. – vzdelávanie a príprava

2007–2013
Doktor veterinárskeho lekárstva, Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, Košice
2010–2011
Universitá degli Studi di Perugia- Dipartimento di Medicina Veterinaria
2011
Ospedale Veterinario Universitario didattico, Taliansko
2012
Veterinary clinic for small animals Connecticut, USA
2013-2021
Zvieracia Klinika Pašek, reprodukčný lekár
2014
Tierarzt praxis für Kleintiere Blendivet, Hundesamenbank Blendivet, Nemecko
2015-súčasnosť
členom EVSSAR ( European Veterinary Society For Small Animal Reproduction)
2016-súčasnosť
člen SAVLMZ, Viceprezident SAVLMZ
2017
Veterinary Reproduction Service, Cambridge, UK
2017
Minitube, Nemecko
2017-súčasnosť
Doktorand Veterinárnej gynekológie a pôrodníctva na Univerzite Veterinárskeho lekárstva a Farmácie v Košiciach
2021
otvorenie vlastnej špecializovanej ambulancie so spermobankou Reprodoctor v Trnave a samostatnej spermobanky v Košiciach na Univerzite veterinárskeho lekárstva a farmácie

Prečo sa rozhodnúť pre naše služby?

Dôraz na kvalitu

Naším hlavným cieľom je poskytovať prvotriedne služby všetkým našim klientom. Neustále sa vzdelávame a rozširujeme ponuku a kvalitu služieb.

Osobný prístup

Ku každému nášmu klientovi pristupujeme osobitne a snažíme sa čo najviac sa prispôsobiť jeho možnostiam a špecifickým potrebám.

Poradenstvo

Odborné poradenstvo a konzultácie sú samozrejmosťou. Či už potrebujete pomôcť s insemináciou, odberom vzoriek semena, alebo prípravou suky na pôrod.

Objednajte sa na vyšetrenie

Vďaka dlhoročným skúsenostiam v oblasti veterinárnej gynekológie a andrológie sa špecializujeme na asistovanú reprodukciu, odber a uskladnenie semena, insemináciu čerstvým, mrazeným alebo chladeným semenom. Objednajte sa na vyšetrenie alebo zákrok telefonicky alebo zaslaním formulára.

Objednať sa